Atostogos Nidoje

Nida yra rojaus kampelis ir gražiausia vieta Lietuvoje. Gražesnės nerasi, nors irgi yra daug gražių. Tačiau Nida pati gražiausia. Čia gera nuvažiuoti, pabūti, bet tik ne per patį vasaros įkarštį kai tiek daug žmonių ir taip brangu viskas bei apkrauta. Geriausia į Nidą važiuoti rugsėjį, kai nebėra tiek žmonių ir dar pakankamai šilta – štai kur gera ir įžvalgi idėja. Tuomet nakvynė nebus tokia brangi, apskritai nebus tokios brangios kainos ir bus kur kas ramiau.

Nidoje galima pasinerti į ramybę ir mėgautis jos fantastiška aura pačiuose atokiausiuose gamtos kampeliuose. Čia yra net Lietuvos dykuma – be galo didelės ir masyvios kopos, po kurias gali laipioti kur tik nori (išskyrus šlaitus ir uždraustas zonas, taip pat svarbu netyčia nekirsti sienos su Rusija, nes tada tau amen). Jeigu norite paerzinti rusų pasieniečius galite nueiti į patį kraštinį paplūdimį jau prie pat vielinės tvoros, ten nerūpestingai išsirengti ir nuogam vaikščioti bei degintis – jokių taisyklių nepažeisite, nes esate dar Lietuvos teritorijoje, neoficialiam pliaže, kur galima būti nuogam.

Nida yra vokiečių rašytojo Tomo Mano miestas. Nida buvo kurortas į kurį nuo senovės važiuodavo vokiečių intelektualai, kur užsiimdavo kūryba, puoselėjo aukštąją kultūrą. Todėl Nida tai ne kokie Palanga, į kurią suvažiuoja visas Lietuvos kaimas alučio pagerti, tai kur kas daugiau.

Atostogos Juodkrantėje

Jeigu Nida per sunkiai įkandama, Juodkrantė bus geresnis pasirinkimas. Tai dar mažesnis ir ramesnis bei lengviau pasiekiamas miestukas su nuostabia gamta, marių ramybe ir Raganų kalnu. Iki jūros eiti kiek mažiau, nebent esate toks išlepęs, kad visur norite patogiai nusigauti mašina ir koks yra atstumas pėsčiom dėl tos priežasties Jums yra visiškai vienodai.

Juodkrantėje yra gera ir patogu, ramu. Čia beveik viskas taip kaip Nidoj, tik kad mažiau visko. Bene žymiausia Juodkrantės vieta – Raganų kalnas. Taip pat kormoranų šikavietė. Skanu paragauti rūkytos žuvytės, kuri dabar brangsta, nes Klaipėdoje esančiam tualetinio popieriaus fabrikui išpylus į marias chemikalus gaišta žuvys ir jų konkurencingumas auga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.