Kelionė į šiaurės Suomiją

Dabar, kuomet keliauti nepalanku niekur kitur, tik į šiaurę, tai Estija ir Suomija yra puiki išeitis. Jokioje šiaurės šalyje neprivaloma dėvėti ir apsauginių kaukių, nei transporte, nei vidaus patalpose, kaukės privalomos tik Lietuvoje. Keliavimas į šiaurę kol kas yra laisvas ir nevaržomas.

Kelionės maršrutas automobiliu

Išvykus iš Vilniaus važiuojame link Talino. Pakeliui Latvijoje, 40km už Rygos yra puiki vieta sustoti ir trumpam pailsėti nuo kelionės bei išsimaudyti jūroje Saulkrasti miestelyje prie Baltosios kopos. Pailsėję traukiame toliau, link Estijos. Jeigu neskubame, galime sustoti ir pailsėti Pernu arba važiuoti toliau, tiesiai link Talino. Vakare pasiekiame Taliną, čia apsižiūrim ir einam nakvynės.

Kitą rytą praleidžiame Talino senamiestyje ir po pietų keliames į Helsinkį. Helsinkyje praleidžiam geras dvi dienas ir keliaujame tolyn į šiaurę. Čia galimi keli maršrutai. Arba kiek ilgesniu keliu vakarop pro Tamperės ir Vasos miestus link Oulu, arba tiesiai šiauriniu keliu link Oulu. Atvykus į Oulu tai jau bus pusiaukelė link Inario ežero, mūsų tikslo.

Toliau už Oulu laukia Rovaniemis, arba Kalėdų senelio miestelis. Čia galima tikrai daug ką pamatyti, tai pati žymiausia turistinė Suomijos vieta.

Už Rovaniemio toliau važiuojame link Inario, tačiau pakeliui – vienas labai įdomus objektas – Lampivaara ametistų kasykla. Šiame nedideliame kalne kasami pasakiško grožio ametistai. Galima patekti su gidu į uolą, į ekskursiją ir pačiam pasiraškyti šių magiškų violetinių akmenėlių.

Pasiekus Inario ežerą pats grožis ir pasakiškumas. Tai jau beveik tundra, nuostabiai graži vieta, apskritai, Suomija yra ežerų kraštas.

Vietos Estijoje

Važiuojant atgal, jeigu yra laiko ir noro, galima pamatyti daugiau vietų Estijoje. Rinkimės arba salas arba Lahemos nacionalinį parką. Jeigu pasirenkame Lahemos nacionalinį parką – tai viena gražiausių Estijos vietų su nedideliu jaukiu kurortu. Krantas čia akmenuotas, jaukus, spalvingas, yra daug vietų pailsėti.

Vietos Latvijoje

Jeigu grįžtant dar kažkur norisi užsukti Latvijoje – tai Gaujos nacionalinis parkas su Siguldos miesteliu yra puiki išeitis. Čia stovi Turaidos pilis, gražiame Gaujos upės slėnyje, yra rausvos spalvos klinties uolos.

5 thoughts on “Kelionė į šiaurės Suomiją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.