Kelionės po Latviją

Kelionės po Latviją bus puikus sprendimas, kuomet negalite keliauti toli, tačiau turite laisvo laiko ir norisi kažko bent truputį kitokio, nei Lietuva. Latvija labai panaši į Lietuvą, vis dėlto, tai kiek kitokia šalis su kitokia istorija, kitokiu mentalitetu ir kalba, todėl tai užsienis. Pasižvalgykime po skirtingus Latvijos regionus ir ką ten gero galima pamatyti.

Rytų Latvija Latgala

Rytų Latvijoje, į kurią patogiausia patekti per Zarasus, yra Daugpilis ir Daugava. Čia galima apžiūrėti šį antrąjį pagal dydį Latvijos miestą, kuris vis dėlto yra labai mažas, sukti į gražią gamtą link Daugavos, kur stovi senovinės pilys, pamatyti daug jaukių pakrantės miestelių palei didelę vingiuojančią upę ir šitaip traukti link Rygos arba Gaujos nacionalinio parko. Miesteliai jaukūs, gražūs, daug kuklių medinių liuteronų bažnyčių, yra užtvankų. 

Latgala ši Latvijos dalis vadinama todėl, kad kadaise čia gyveno baltų gentis latgaliai, kurios pagrindu ir susikūrė dabartinė latvių tauta.

Vakarų Latvija Kuršas

Vakarų Latvija vadinama Kuršu, nes čia kadaise gyveno baltų gentis kuršiai. Kuršas tęsiasi nuo pat Lietuvos teritorijos iki Kolkos rago ir Rygos įlankos. Vakarų Latvijoje yra daug jaukių Rygos įlankos pakrantės miestelių, pasisukusių į rytus, tuomet Kolkos ragas, kuris visai nebetoli nuo Saremos ir į vakarus pasisukę, Lietuvos pajūriui įprastesni kraštai, kur pučia stiprus vėjas. Ventspilis ir Liepoja – ketvirtas ir trečias pagal dydį Latvijos miestai, labai gražūs ir tvarkingai sutvarkyti, ypač Ventspilis. Šiame krašte taip pat yra Jūrkalnė, Kuldiga prie Ventos upės, daug istorinių kalavijuočių vietų.

Vidurio Latvija

Vidurio Latvijoje stūkso Ryga, Jūrmala, kur keliauja daugelis, taip pat gražus miestelis Jelgava upių baseinuose. Tai labiausiai urbanizuota ir tankiausiai apgyvendinta Latvijos dalis su geriausiais keliais. Žemumų ir lygumų kraštas, daug upių gražiais latviškais pavadinimais.

Šiaurės Latvija

Šiaurės Latvija taip pat labai įdomus kraštas, čia dominuoja Gaujos nacionalinis parkas, taip pat jaukios Baltijos jūros pakrantės. Saulkrasti su savo baltąja kopa, klinčių pakrantė, Salacgryva, jaukūs pakrantės miesteliai ir viskas ganėtinai arti Rygos!